A w jaki sposób sprzątacie w czasie COVID-19?

A w jaki sposób sprzątacie w czasie COVID-19?

Takie pytanie na jednym z portali internetowych  zadano firmom sprzątającym. Ponieważ była ograniczona ilość miejsca do wypowiedzi, nasza zwięzła odpowiedź brzmiała tak:

W  firmie sprzątającej Master Adams, jak sprzątaliśmy, w taki sam sposób sprzątamy. Odpowiedzialnie.

Jedynie usługę sprzątania wzbogaciliśmy o dezynfekcję powierzchni środowiska wewnętrznego, które  są bardziej narażone na zanieczyszczenie  wirusem COVID-19 tzw. obszary krytyczne: klamki, klawiatury numeryczne itp.

  • Podstawa odpowiedzialnego sprzątania,  to stosowanie odrębnych materiałów czyszczących, sprzętu i rękawic ochronnych do różnych stref higienicznych budynku. W Master Adams wyróżniamy 7 stref dla wyposażenia. Dzięki temu, do minimum ograniczamy ryzyko krzyżowej transmisji patogenów – z powierzchni na powierzchnię.
  • Zabiegi mycia powierzchni wykonujemy metodą dwuwiaderkową lub kuwetową, czyli ścierka lub mop jednego kontaktu. Nie roznosimy skumulowanych w jednym wiadrze zanieczyszczeń.
  • Ścierka złożona dwa razy, pozwala świadomie i racjonalnie wykorzystać 8 małych ściereczek, które mamy w dłoni. Jedna ściereczka do jednej klamki.  a nie do wszystkich w budynku. Czyścimy a nie zanieczyszczamy.
  • Używamy efektywnych materiałów z mikrowłókna. Ulubiona marka to Duotex z mikrobiologicznym certyfikatem redukcji gronkowca złocistego i innych patogenów o 99,9% za jednym pociągnięciem ścierki, na sucho lub na mokro bez użycia detergentu.

Nasi klienci uwielbiają higieniczne rozwiązania Master Adams.

Małgorzata Adams