A w jaki sposób sprzątacie w czasie COVID-19? Takie pytanie na jednym z porlali internetowych  zadano firmom sprzątającym. Ponieważ była ograniczona ilość miejsca do wypowiedzi, nasza zwięzła odpowiedź brzmiała tak:

W  firmie sprzątającej Master Adams, jak sprzątaliśmy, w taki sam sposób sprzątamy. Odpowiedzialnie.

Jedynie usługę sprzątania wzbogaciliśmy o dezynfekcję powierzchni środowiska wewnętrznego, które  są bardziej narażone na zanieczyszczenie  wirusem COVID-19.

Podstawa odpowiedzialnego sprzątania,  to przydział odrębnych materiałów czyszczących, sprzętu i rękawic ochronnych do stref higienicznych budynku. W Master Adams wyróżniamy 6 stref. Do minimum ograniczamy ryzyko krzyżowej transmisji patogenów.

Zabiegi mycia powierzchni wykonujemy metodą dwuwiaderkową lub kuwetową, czyli ścierka lub mop jednego kontaktu. Nie roznosimy skumulowanych w jednym wiadrze zanieczyszczeń.

Ścierka złożona dwa razy, pozwala świadomie i racjonalnie wykorzystać 8 małych ściereczek, które mamy w dłoni. Jedna ściereczka do jednej klamki.  a nie do wszystkich w budynku. Czyścimy a nie zanieczyszczamy.

Używamy wartościowych materiałów z mikrowłókna. Ulubiona marka to Duotex z mikrobiologicznym certyfikatem redukcji gronkowca złocistego do poziomu 99,9% za jednym pociągnięciem ścierki, na sucho lub na mokro bez użycia detergentu.