Chcemy pomóc tym, którzy szukają odpowiedzi, jak sprzątać odpowiedzialnie w czasie epidemii COVID-19. 

W czasie każdej epidemii głównym celem sprzątania jest osiągnięcie jak najwyższego efektu higienicznego usługi, bo czysto nie zawsze znaczy zdrowo.

Co z tego, że salowa, wagonowa, sprzątaczka biurowa rzetelnie wyczyści wszystkie powierzchnie, że aż lśnią, skoro wszystkie potraktuje jedną ścierką, i deskę sedesową i klamki? Albo przetrze powierzchnie preparatem o odczynie kwaśnym, który nie rozpuszcza lipidowej otoczki koronawirusa CoV-2? Lub zdezynfekuje zanieczyszczoną powierzchnię bez wcześniejszego usunięcia widocznych brudów osłabiając lub niwecząc działanie dezynfektantu? Takie działania szkodzą i są daremne.

Dlatego zaangażowanie to za mało, aby sprzątać odpowiedzialnie. Sprzątaczka, która nie zna teorii sprzątania, nie ma wiedzy  o środkach i materiałach czyszczących, sprzęcie i urządzeniach, zasadach, metodach, technikach i procedurach czyszczenia, może  zniweczyć działania rządu, mediów i użytkowników obiektów, np. lekarzy i pielęgniarek. Może doprowadzić do wyłączenia obiektu z funkcjonowania i pracujących w nim osób. 

Dajemy gotowy przepis na higieniczne sprzątanie. Artykuł  „Jak sprzątać uzdrawiająco, czyli higieniczne rozwiązania w firmie sprzątającej” znajdziesz tutaj – tutaj.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi materiałami na stronie.

Jeśli chcesz rozwijać swoje kompetencji zawodowe z zakresu sprzątania,. zapraszamy na szkolenia.