METODA KUWETOWA NIE TYLKO DLA OBIEKTÓW SŁUŻBY ZDROWIA I CLEAN ROOM

Metoda kuwetowa to metoda dekontaminacji – bieżącego mycia i/lub dezynfekcji posadzek, wyposażenia, innych powierzchni w obiektach. Ponieważ, wśród metod ręcznego mycia, zapewnia najwyższy efekt mikrobiologicznego oczyszczenia, dlatego rutynowo stosowana jest w pomieszczeniach o podwyższonych standardach higieny np. sektora farmaceutycznego, biotechnologicznego czy medycznego.

Ze względu na wartość metody (pisałam o tym w jednym z wpisów), wykonawcy Master Adams wykorzystują metodę kuwetową na co dzień, do czyszczenia obiektów biurowych. Jednak, metoda może i powinna być rutynowym sposobem bieżącego czyszczenia wielu innych obiektów, np. POCIĄGÓW.

Załóżmy, że chcesz wykonać HIGIENICZNIE BIEŻĄCE CZYSZCZENIE POCIĄGU, w którym trzeba wyczyścić ok. 200 miejsc siedzących, ok. 50 stoliczków, śmietniczki, półki, uchwyty i poręcze dla pasażerów, a na dodatek, źródło wody jest oddalone od miejsca postoju pojazdu.

Jeśli znasz metodę kuwetową, profesjonalne techniki pracy ścierką, podstawowe zasady czyszczenia, masz 15-25 ścierek z mikrowłókna i … , to wnętrze składu pociągu umyjesz komfortowo, szybko, tanio, bezpiecznie dla środowiska.

Małgorzata Adams – trener sprzątania

#KolejeŚląskie #sprzątaniepociągów #czystośćtaboru #cleanroom #metodakuwetowa #szkoleniaprofesjonalnegosprzątania